چند و چون طراحی سایت شرکتی به صورت حرفه ای

 شروع فرآیند برنامه ریزی و ایجاد طراحی سایت شرکتی کسب و کار شما می تواند چالش برانگیز به نظر برسد. دانستن اینکه چه اهدافی برای حمایت از هدف آن نیاز دارید، می تواند از کسب و کار به کسب و کار متفاوت باشد. این راهنما به شما کمک می کند تا نه تنها اهداف کسب و کار خود، بلکه اهداف طراحی سایت شرکتی خود را نیز شناسایی کنید. همچنین توضیح می‌دهد که چگونه محتوا و طراحی خوب می‌تواند برای شما و کسب‌وکار کوچک شما موفقیت ایجاد کند.اولین بخش از برنامه ریزی برای هر طراحی سایت شرکتی تجاری موفق شامل داشتن یک ایده کلی خوب از آنچه می خواهید انجام دهید و چگونه می خواهید انجام دهید. این اهداف نه تنها به شما کمک می کند تا در مورد نحوه ساخت و طراحی سایت شرکتی خود تصمیم بگیرید، بلکه چگونه موفقیت طراحی سایت شرکتی و کسب و کار خود را اندازه گیری کنید.برای یادگیری نحوه شناسایی اهداف کسب و کار و طراحی سایت شرکتی خود، نحوه ارتباط آنها با یکدیگر و برخی از روش های ملموس برای اندازه گیری موفقیت طراحی سایت شرکتی کسب و کار خود، ادامه مطلب را بخوانید.قبل از شروع این سفر، چندین سوال در مورد آنچه از کسب و کار کوچک خود می خواهید و نیاز دارید، از خود بپرسید. این فرآیند به شما کمک می کند تا اهداف کلی خود و همچنین نحوه ارتباط آنها با وب سایت کسب و کار خود را تعیین کنید.در اینجا لیستی از سوالات خوب برای پرسیدن و پاسخ برای خودتان آمده است:

اول کسب و کارتو مشخص کن بعد طراحی سیات شرکتی رو شروع کن

چه نوع کسب و کاری دارید؟ آیا شما صاحب کسب و کار محلی هستید؟ کسی که یک کافی‌شاپ، کسب‌وکار تعمیر خودرو، یا رستوران را اداره می‌کند، در این دسته قرار می‌گیرد و همچنین هر کسی که موقعیت مکانی کوچکی از آجر و ملات دارد. آیا کسب و کار شما یک سرویس آنلاین است، مانند یک شبکه اجتماعی یا سایت عضویت؟ یا، آیا شما یک صاحب تجارت الکترونیک هستید که به دنبال فروش کالا از طریق فروشگاه آنلاین هستید؟

کسب و کار شما چه نوع کالا یا خدماتی را ارائه می دهد؟ آیا کالاهای فیزیکی مانند لباس، قطعات خودرو، شیرینی و غیره را تهیه می کنید؟ یا، آیا کالاهای دیجیتالی مانند دانلود، عضویت و/یا آموزش ارائه می دهید؟ آیا کسب و کار شما خدماتی را ارائه می دهد که نیاز به حضور آنلاین و حضوری داشته باشد؟ یک مثال خوب از چنین کسب و کاری، یک متخصص کایروپراکتیک یا سایر ارائه دهندگان خدمات سلامتی است که به دنبال راه اندازی برنامه ریزی آنلاین است در حالی که هنوز خدمات رو در رو ارائه می دهد.

چگونه می خواهید با مشتریان ارتباط برقرار کنید؟ آیا می خواهید مشتریانی مستقیماً با شما تماس بگیرند؟ آیا قصد دارید برای اطلاع مشتریان از کسب و کار خود خبرنامه ماهانه صادر کنید؟ یا ترجیح می دهید بیشتر تعامل شما در رسانه های اجتماعی اتفاق بیفتد؟ آیا یک کمپین ایمیلی برای ارتقای فروش برای مدل کسب و کار شما مناسب به نظر می رسد؟ یا ترجیح می دهید ترافیک بیشتری را به سمت فروشگاه خود ببرید؟

کسب و کار شما چقدر جدید است؟ آیا شما تازه شروع کرده اید و برای همه اینها بسیار تازه هستید؟ آیا کسب و کار شما چندین سال است که وجود دارد و می خواهید مدل کسب و کار خود را احیا کنید یا شاید مسیر جدیدی را ایجاد کنید؟ یا، آیا کسب و کار شما در حال جهش رشد است و متوجه شده اید که برای ادامه دادن به یک طراحی سایت شرکتی حرفه ای تر نیاز دارید؟

به دنبال چه نوع رشدی هستید؟ آیا قصد دارید به زودی یک مکان جدید باز کنید؟ آیا قصد دارید محصولات بیشتری را به فروشگاه خود اضافه کنید؟ یا، آیا می خواهید راهی برای دستیابی به مشتریان جدید پیدا کنید؟

پاسخ شما به این سوالات کمک می کند تا تصویر واضحی از نوع طراحی سایت شرکتی مورد نیاز کسب و کار شما و ساختار ایده آل آن ترسیم کنید. آنها همچنین به شما کمک می کنند تا روی بهترین روش استفاده از طراحی سایت شرکتی خود برای دستیابی به اهداف تجاری خود تمرکز کنید.

از طراحی سایت شرکتی چه هدفی دارید؟

اکنون که درک عمیق تری از اهداف کسب و کار خود دارید، آماده هستید تا آنها را به آنچه از طراحی سایت شرکتی کسب و کار خود می خواهید متصل کنید.

در اینجا چند سوال مهم وجود دارد که برای کمک به شناسایی اهداف طراحی سایت شرکتی خود باید از خود بپرسید:

بر اساس اهداف کسب و کار شما به چه نوع طراحی سایت شرکتی نیاز دارید؟ نوع طراحی سایت شرکتی که کسب و کار شما به آن نیاز دارد می تواند از یک صفحه فرود ساده با اطلاعات اولیه تا یک فروشگاه آنلاین دقیق با چندین صفحه متغیر باشد. دانستن اینکه آیا به چیزی پیچیده‌تر یا کم‌کم‌تر نیاز دارید، شانس موفقیت شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

چگونه می خواهید کالا یا خدمات خود را به نمایش بگذارید؟ سعی کنید محتوایی را تصور کنید که واقعاً برای طراحی سایت شرکتی شما مفید باشد. آیا شما هنرمندی هستید که به دنبال نمایش یک نمونه کار حرفه ای هستید؟ آیا به وبلاگی پر از به روز رسانی و اطلاعات هفتگی نیاز دارید؟ فروشگاه اینترنتی چطور؟

طراحی سایت شرکتی شما چگونه می تواند با مشتریان ارتباط برقرار کند؟ به این فکر کنید که چگونه به این سوال پاسخ داده اید که می خواهید تجارت شما با مشتریان چگونه تعامل داشته باشد. آیا طراحی سایت شرکتی شما به یک عملکرد جعبه گفتگو نیاز دارد تا مشتریان بتوانند بلافاصله و مستقیماً با آنها تماس بگیرند؟ آیا برای جمع آوری آدرس ایمیل بازدیدکنندگان برای دریافت خبرنامه انتخابی به فرم تماس نیاز دارید؟ آیا می خواهید طراحی سایت شرکتی شما ارتباط با کانال های رسانه های اجتماعی کسب و کار شما را نشان دهد؟

آیا طراحی سایت شرکتی شما می تواند با کسب و کار شما رشد کند؟ این واقعاً به سازنده طراحی سایت شرکتی که استفاده می کنید خلاصه می شود. آیا در حال حاضر یک سازنده طراحی سایت شرکتی خوب دارید که دوست دارید و به آن اعتماد دارید؟ آیا می توانید برنامه ها یا خدمات خود را با ارائه دهنده فعلی خود ارتقا دهید یا باید به دنبال جای دیگری باشید؟ آیا سازنده طراحی سایت شرکتی شما اجازه چندین صفحه و وب سایت را می دهد؟ یا آیا از صفر شروع می کنید و برای یافتن سازنده طراحی سایت شرکتی مناسب برای کسب و کار خود به کمک نیاز دارید؟

پاسخ شما به این سوالات باید به شما ایده خوبی از اهداف طراحی سایت شرکتی شما بدهد. اما، چگونه متوجه می شوید که آیا طراحی سایت شرکتی شما موفق است؟ برای انجام این کار، باید اهداف کسب و کار و طراحی سایت شرکتی خود را به روشی ملموس برای اندازه گیری پیشرفت در جهت دستیابی به هر یک از آنها متصل کنید.

طراحی یک سایت شرکتی سخت تر از طراحی داخلی خانه است

اکنون که درک بهتری از اهداف کسب و کار و طراحی سایت شرکتی خود دارید، زمان آن است که تعیین کنید چگونه اثربخشی طراحی سایت شرکتی خود را در دستیابی به آنها اندازه گیری کنید.

اغلب گفتن از انجام دادن یک ایده بزرگ و شکستن آن به قطعات قابل اندازه گیری آسان تر است. بهترین راه برای انجام این کار پیروی از روش "SMART" است. در این زمینه، "SMART" مخفف اهداف خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و مبتنی بر زمان است.

خاص: محدود کردن یک هدف منحصر به فرد. به عنوان مثال، ممکن است اعلام کنید که می خواهید مشترکان خبرنامه خود را در سال آینده 50 درصد افزایش دهید.

قابل اندازه گیری: یک مثال خوب از یک هدف طراحی سایت شرکتی قابل اندازه گیری ممکن است بر فروش تعداد معینی از اقلام از طریق طراحی سایت شرکتی شما در یک بازه زمانی خاص تمرکز کند.

دست یافتنی: این یکی می تواند دشوار باشد زیرا به شما نیاز دارد که یک ارزیابی صادقانه در مورد اینکه آیا مهارت ها، منابع و زمان مورد نیاز برای دستیابی به هر هدف را دارید یا خیر. اگر هدف بزرگتری در ذهن دارید، آن را به اهداف کوچکتر و دست یافتنی تقسیم کنید.

مرتبط: همه اهداف طراحی سایت شرکتی شما باید به شما در دستیابی به اهداف کسب و کارتان کمک کند. شما ممکن است اهداف خاصی برای طراحی سایت شرکتی خود به عنوان یک کل و همچنین اهداف جداگانه برای صفحات جداگانه داشته باشید. اما، همه آنها باید از اهداف کلی کسب و کار شما حمایت کنند.

مبتنی بر زمان: در نهایت، یک بازه زمانی یا ضرب الاجل برای دستیابی به هر یک از اهداف خود تعیین کنید. این به شما کمک می کند تا موفقیت کسب و کار و طراحی سایت شرکتی خود را با دقت بیشتری اندازه گیری کنید.

اکنون که اهداف کسب‌وکار و وب‌سایت خود را شناسایی کرده‌اید – و نحوه اندازه‌گیری پیشرفت در جهت دستیابی به آن‌ها – وقت آن است که بر روی آنچه وب‌سایت شما نیاز دارد تمرکز کنید. به طور خاص، چگونه محتوا و طراحی سایت شرکتی کسب و کار شما به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می کند.

ایجاد یک طراحی موثر و محتوای جذاب برای وب سایت شرکتی

یک طراحی سایت شرکتی با ساختار مناسب برای جلب توجه بازدیدکنندگان، درگیر نگه داشتن آنها، و در نهایت، متقاعد کردن آنها برای انجام یک اقدام خاص مانند اشتراک در یک خبرنامه، مشاهده نمونه کارها، یا خرید یک کالا، کلیدی است.

ساختار طراحی سایت شرکتی شما باید به بازدیدکنندگان کمک کند تا اطلاعات حیاتی در مورد کسب و کار شما را پیدا کنند. با به کارگیری مفاهیم کلی و خوب طراحی، می توانید بازدیدکنندگان آنلاین خود را بدون ایجاد احساس گمراهی یا سرخوردگی درگیر نگه دارید.

اکثر طراحی سایت شرکتی تجاری حداقل به چهار صفحه خاص نیاز دارند:

صفحه اصلی: صفحه اصلی اولین چیزی است که بازدیدکنندگان هنگام ورود به طراحی سایت شرکتی و کار شما می بینند. اطمینان حاصل کنید که با ایجاد تعادل بین اطلاعات و خلاقیت، تأثیر اولیه خوبی بر جای می گذارد. مهمتر از همه، باید شامل توضیح کوتاهی از کسب و کار شما و پیشنهادات آن و همچنین پیوندهایی به بقیه صفحات سایت باشد.

درباره: این صفحه باید اطلاعات عمیق تری در مورد تاریخچه و تیم پشت کسب و کار شما ارائه دهد. از آن برای بیان داستان خود از منظر شخصی و همچنین برجسته کردن اینکه چگونه شما و کسب و کارتان را منحصر به فرد می کند، استفاده کنید.

تماس: آسان کردن بازدیدکنندگان برای تماس با شما، تجربه کلی آنها را در طراحی سایت شرکتی شما بهبود می بخشد. این صفحه می تواند شامل اطلاعات تماس کسب و کار شما و همچنین پیوندهایی به حساب های رسانه های اجتماعی آن باشد. افزودن فرم تماس یا اشتراک به این صفحه (و سایرین) نیز می تواند مشتریان را تشویق کند که در تماس باشند.

سیاست حفظ حریم خصوصی: این صفحه راهی عالی برای ایجاد اعتماد بین بازدیدکنندگان شماست. نحوه جمع‌آوری و مدیریت اطلاعات شخصی بازدیدکنندگان و همچنین نحوه اشتراک‌گذاری این اطلاعات را با ارائه‌دهندگان شخص ثالث (در صورت انجام) به وضوح بیان کنید.

این چهار صفحه اصلی به بازدیدکنندگان آنلاین شما کمک می کند تا بدانند برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود به کجا مراجعه کنند. مرحله بعدی شامل ایجاد محتوای جذاب برای بهبود تجربه کلی آنها است.

تهیه محتوای جذاب بعد از طراحی سایت شرکتی 

اگرچه ایجاد محتوای جذاب همیشه آسان نیست، اما همچنان برای موفقیت طراحی سایت شرکتی شما ضروری است. دانستن اهداف طراحی سایت شرکتی شما به شما کمک می کند تا محتوای متفکرانه ای را برای جذب مخاطبان خود ایجاد کنید.به دلایلی فکر کنید که چرا مخاطبان هدف شما ممکن است از طراحی سایت شرکتی شما بازدید کنند. به عنوان مثال، آیا شما یک سرامیکیست هستید که سفال را به صورت آنلاین می فروشد یا یک مانیکوریست که برنامه ریزی آنلاین ارائه می دهد؟ حصول اطمینان از اینکه سایت شما هم جذابیت بصری برای تمجید از برند شما و هم محتوایی برای جلب علاقه مشتریان بالقوه دارد، کلیدی است. داستان خود را بگویید و اطلاعات لازم را ارائه دهید. اگر هنرمند هستید، از این فضا برای توضیح روند منحصر به فرد خود استفاده کنید و محتوای خود را هم شخصی و هم آموزنده نگه دارید. این بهترین راه برای ایجاد تعامل معتبر با بازدیدکنندگان است.در مرحله بعد، صفحات و محتوای طراحی سایت شرکتی خود را با توجه به اطلاعاتی که بازدیدکنندگان بیشترین استفاده را خواهند داشت، ساختار دهید. همچنین باید از لینک‌های داخلی و منوهای کشویی در منوی پیمایش خود استفاده کنید تا اگر بازدیدکنندگان اطلاعات دقیق‌تری می‌خواهند، به صفحات تخصصی داخل سایت خود هدایت شوند.همچنین می توانید عناصر مختلفی را در وب سایت خود برای کمک به دستیابی به اهداف خود ارائه دهید. بعداً در مورد این موارد بحث خواهیم کرد زیرا پاسخگویی به نیازهای بازدیدکنندگان شما و ایجاد یک سایت منسجم و خوب را آسان تر می کند.فراتر از صفحات و محتوای ضروری که یک وب سایت تجاری خوب برای رسیدن به اهدافش نیاز دارد، چندین عنصر کلیدی دیگر نیز می توانند بر موفقیت آن تأثیر بگذارند.در اینجا فهرستی از برخی عناصر کلیدی که می توانید برای بهبود تجربه کاربری کلی و عملکرد تجاری آن به سایت خود اضافه کنید، و نمونه هایی از نحوه استفاده از آنها برای پیگیری موفقیت خود آورده شده است:

طراحی سایت شرکتی با امکانات روز دنیا در ایران

پیوندهای داخلی: این لینک‌های تعبیه‌شده نه تنها به بازدیدکنندگان کمک می‌کنند تا راحت‌تر به وب‌سایت شما پیمایش کنند، بلکه اطلاعات دقیقی را که بازدیدکنندگان هنگام کلیک کردن روی آن‌ها باید بدانند، در اختیار شما قرار می‌دهند. فقط اطمینان حاصل کنید که این پیوندها به روز می مانند زیرا پیوند شکسته هرگز تجربه لذت بخشی را ارائه نمی دهد. از تجزیه و تحلیل سایت خود برای مشاهده تعداد دفعات مشاهده صفحات خاص توسط بازدیدکنندگان استفاده کنید، راهی عالی برای مشاهده موفقیت آمیز بودن کلیک بر روی این پیوندها.Call to Action: این موارد معمولاً روی دکمه‌هایی ظاهر می‌شوند که بازدیدکنندگان سایت می‌توانند روی آن کلیک کنند و از آنها دعوت می‌کنند تا «ثبت‌نام»، «اکنون بخرید» یا اقدام دیگری انجام دهند. فقط به یاد داشته باشید که دلیل قانع‌کننده‌ای برای بازدیدکنندگان ارائه کنید تا روی دکمه‌های تماس برای اقدام (CTA) با سرفصل‌ها و زیر سرفصل‌هایی که به وضوح مزایای آن‌ها را نشان می‌دهند کلیک کنند. یک راه عالی برای اندازه گیری موفقیت این CTA ها، ردیابی تعداد افرادی است که یک آیتم را خریداری می کنند یا با یک دکمه CTA برای یک خبرنامه ثبت نام می کنند.فرم های تماس: اکثر سازندگان طراحی سایت شرکتی این فرم ها را تقریباً در هر قالبی قرار می دهند. آنها معمولاً به مشتریان امکان می دهند در خبرنامه ها ثبت نام کنند، در یک سرویس مشترک شوند یا به سادگی برای کسب و کار شما پیام ارسال کنند. آنها همچنین یک راه عالی برای حفظ ارتباط با بازدیدکنندگان شما ارائه می دهند و همیشه باید یک پیام تشکر داشته باشند. فرم های تماس یکی از ساده ترین راه ها برای اندازه گیری موفقیت طراحی سایت شرکتی شما هستند، زیرا تمام اطلاعات مورد نیاز شما را در مورد بازدیدکنندگانی که از آنها استفاده می کنند را ارائه می دهند.آیکون های رسانه های اجتماعی: اکثر قالب های سازنده طراحی سایت شرکتی شامل راهی برای پیوست کردن آیکون های رسانه های اجتماعی به سربرگ و/یا پاورقی سایت شما هستند که بازدیدکنندگان را به فید رسانه های اجتماعی کسب و کار شما می برد. همچنین معمولاً چندین راه برای اتصال فیدهای Instagram®، Twitter®، یا Facebook® خود به طور مستقیم به طراحی سایت شرکتی تجاری خود خواهید داشت. با این ویژگی‌ها، هر پستی که در یک حساب رسانه اجتماعی متصل می‌کنید نیز در سایت شما ظاهر می‌شود. این امر باعث می‌شود تا با داشتن فید رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایتی که یکدیگر را تحسین می‌کنند، موفقیت آنلاین خود را پیگیری کنید. جستجوی دنبال کنندگان جدید راهی آسان برای پیگیری رشد شماست.جعبه‌های گفتگو: سازندگان وب‌سایت‌های بیشتری اکنون از جعبه‌های چت پشتیبانی می‌کنند – چه به‌عنوان چیزی که در قالب ساخته شده است یا به‌عنوان برنامه‌ای که می‌توانید به سایت خود اضافه کنید. این ویژگی به مشتریان این امکان را می دهد که با شما یا یکی از کارمندان چت کنند، سؤال بپرسند، در آزمون شرکت کنند یا حتی جزئیات خود را به برگه تماس اضافه کنند. اینها راه‌های عالی برای سنجش موفقیت تعامل شما و جمع‌آوری اطلاعات لازم برای ردیابی رشد و تعامل با مشتری هستند.منوهای کشویی: این منوها معمولاً در منوی پیمایش اصلی سایت شما یافت می شوند، این منوها سازماندهی سایت شما را آسان می کنند و همچنین به بازدیدکنندگان کمک می کنند تا اطلاعات مورد نظر خود را سریع پیدا کنند.افزودن این عناصر کلیدی به سایت شما تجربه کاربری را برای بازدیدکنندگان شما افزایش می دهد. آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند تا با مخاطبان هدف خود تعامل دقیقی داشته باشید و داده هایی را که برای اندازه گیری دقیق موفقیت سایت خود نیاز دارید جمع آوری کنید.