Co to jest optymalizacja pod kątem wyszukiwarek?

 

Search Engine Optimization, znana również jako SEO, to proces zwiększania ilości i jakości ruchu na stronie z wyszukiwarek za pośrednictwem wyników organicznych lub wyników wyszukiwania. Im wyższa pozycja witryny Twojej firmy na stronie wyników wyszukiwania (SERP), tym więcej wyszukiwarek odwiedzi Twoją witrynę.

 

W ramach strategii marketingowej mającej na celu zwiększenie trafności witryny konsultanci SEO biorą pod uwagę, jak działają algorytmy wyszukiwania i czego szukają ludzie. Proces SEO może obejmować kodowanie i strukturę witryny, treść i copywriting, prezentację witryny, a także rozwiązywanie innych problemów, które pozycjonowanie stron uniemożliwiają wyszukiwarkom indeksowanie witryny Twojej firmy. Jeśli witryna Twojej firmy nie jest indeksowana przez wyszukiwarki, nie będzie szans na uzyskanie wysokiej widoczności w wyszukiwarkach. Dlatego niezwykle ważne jest, aby firmy zwracały uwagę na SEO i upewniały się, że ich strony internetowe są odpowiednio indeksowane przez wyszukiwarki.

 

Termin „SEO” może również odnosić się do „Optymalizatora wyszukiwarek”. Jest to termin branżowy, który odnosi się do agencji i konsultantów prowadzących proces optymalizacji pod kątem wyszukiwarek w imieniu swoich klientów oraz przez pracowników, którzy we własnym zakresie wykonują usługi SEO. Każda agencja i konsultant ma własną metodologię SEO; dlatego mogą stosować różne metody, aby osiągnąć wysokie rankingi organiczne dla stron internetowych. W większości przypadków, aby mieć skuteczne SEO, może to wymagać zmian w kodzie źródłowym HTML witryny, taktyki SEO zostaną włączone do tworzenia i projektowania stron internetowych. Dlatego prawie wszystkie wiarygodne agencje i konsultanci SEO najpierw przyjrzą się projektowi i architekturze zaplecza witryny przed rozpoczęciem jakiegokolwiek procesu SEO. Zapewni to skuteczne prowadzenie SEO.

 

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jako strategia marketingowa dla firm

 

świadomości, zdobywaj leady sprzedażowe lub zwiększaj przychody ze sprzedaży. Poniżej znajduje się lista korzyści, jakie firmy mogą uzyskać dzięki SEO:

 

o Uzyskaj bardziej ukierunkowany ruch. SEO może zwiększyć liczbę odwiedzających Twoją witrynę, którzy aktywnie szukają Twojego produktu lub usługi.

 

o Zwiększenie świadomości marki. SEO może nadać Twojej marce wysoki międzynarodowy profil. Możesz również użyć SEO, aby stworzyć świadomość marki dla każdej nowej usługi lub produktu, optymalizując powiązane frazy kluczowe produktu/usługi, aby uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

 

o Marketing Twojej marki 24/7. Dzięki SEO Twoja witryna będzie widoczna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - bez zatrzymywania się.

 

o Wyższa sprzedaż. Ponieważ SEO zapewnia Ci ukierunkowany ruch, może to oznaczać zwiększoną sprzedaż Twojego produktu lub usługi.

 

o pozycjonowanie stron długoterminowe. Po utworzeniu odpowiednio zoptymalizowanej i zaprojektowanej witryny rankingi w organicznych wykazach powinny być spójne, podczas gdy koszt reklam płatnych za kliknięcie (PPC) jest ciągły.