Son zamanlarda stres veya kaygı seviyenizin arttığını düşünüyor musunuz? Yaşamın getirdiği koşullar çerçevesinde tahammül sınırınızın azaldı mı? Ya da yaşadığınız problemlerle baş etmede güçlük çekiyor musunuz? Bu sorulardan en az birine evet cevabı veriyorsanız ruh sağlığınız da uzun bir süredir devam eden ve çözülemeyen çeşitli problem görülebilmektedir. Özellikle daha önce herhangi bir ruh sağlığı uzmanına başvurmamış bireylerde sorunun çözümü daha zor olabilmektedir. Gereken desteğin ne olması gerektiği ve problemin çözümüne yönelik adımların daha doğru atılabilmesi adına psikolojik desteği erkenden gerçekleştirebilmek elzemdir. Antalya Psikolog merkezi alanında uzman psikologlarıyla uygun psikolojik yardımı sağlamayı başararak alanında öncü bir kurum olmayı başarabilmiştir.

Problemlere Erken Müdahale Neden Önemli

Yaşanan psikolojik problemlerin altında yatan en temel varsayım erken çocukluk döneminde yaşanan kısmi sorunlardır. Bu kısmi sorunlar ebeveynler tarafından genellikle göz ardı edilebilmektedir. Ebeveynlerin çoğunda “Çocukken bu davranışları göstermesi normal, büyüyünce geçer.” algısı yatmaktadır. Bu algı bireyin erken yaşta yaşadığı sorunların yok sayılıp ergenlik veya yetişkinlik döneminde daha çeşitli psikolojik problemlere sebebiyet vermesine neden olmaktadır. Erken çocukluk dönemine gereken hassasiyeti gösteren Antalya Psikolog merkezi, ilgili uzmanlarıyla çeşitli problemlere yönelik psikolojik yardım sürecine terapiler aracılığıyla devam etmektedir.

Psikologlara  Sıklıkla Başvurulan Problemler

Temelde ruh sağlığı birbirinden farklı kuramsal yaklaşımları, teknikleri, vakaları, araştırma yöntemlerini içerisinde barındıran çok kapsamlı bir alandır. Günümüzdeki bireyin duygu, düşünce, davranış bağlamındaki araştırmalarla ve teknolojinin ruh sağlığı alanına entegrasyonuyla birlikte çok çeşitli psikolojik vakalar görülebilmektedir. Bu psikolojik vakaların çözümlemeleri de bir o kadar çeşitli modern yöntemler uygulanmaktadır. Antalya Psikolog merkezimize sıklıkla başvurulan problemler arasında:

 • Kaygı (Anksiyete) bozuklukları
 • Cinsel bozukluklar
 • Evli/Çift arasındaki problemler
 • Panik atak
 • İletişim Problemleri
 • Öfke Problemleri
 • Depresyon
 • Uyku Problemleri
 • Kişilik bozuklukları
 • Davranış Bozuklukları
 • Uyum problemleri vb. sorunlar yer almaktadır.

Antalya terapi merkezi olarak ilgili uzmanlarımız bu tip problemlere gereken profesyonel hizmeti sağlamaktadır.

Antalya Psikolog Ücretleri

Profesyonel anlamda psikolojik yardım isteyen bireylerin aklına takıldığı en önemli kıstaslardan biri seans ücretleridir. Seans ücretleri şehirlerarası etik ilkeleri bozmadan değişkenlik gösterebilmektedir. Antalya ilinin terapi ücretleri seans başına 200-300 TL arasında değişmektedir. Antalya Psikolog  merkezi olarak seans ücretlerimiz 200 TL’dir. Ayrıca danışanlarımız olmak isteyen bireylere “paket seans” avantajları sağlayabilmekteyiz. Bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

https://www.antalyaterapimerkezi.com/