تحصیل کودکان در آلمان

کشور آلمان بستر بسیار مناسبی را برای تحصیل کودکان در این کشور مهیا کرده است، تحصیل در آلمان برای کودکان، شامل مدارس و پیش دبستانی‌های با فضای آموزشی بسیار عالی می‌باشد و فرزندان شما می‌توانند در فضای بسیار مناسب، از یادگیری مطالب جدید لذت ببرند.

کودکان زیر سه سال میتوانند در مهد کودک‌ها تحصیل کنند، معلمان در این مدارس، کودکی را آموزش میدهند که از توسعه زودرس کودکی جلوگیری می‌کند و آن‌ها را تشویق می‌کنند تا مهارت‌های زندگی را از طریق بازی کردن با دیگران آموزش ببینند. این مدارس برنامه‌های مختلفی را برای کودکان شما ارائه می‌کنند که می‌تواند با توجه به نوع مدرسه و سیاست‌های آن‌ها متفاوت باشد.

تحصیل پیش از دانشگاه آلمان

تحصیل در آلمان اجباری است و همه کودکان سنین  6 الی 18 سال ،می بایست در مدرسه تحصیل کنند. علاوه بر مدارس رايج ابتدايي و متوسطه، مدارس استثنايي براي كودكان با مشكلات يادگيري و رفتاري  وجود دارد. سال تحصیلی در آلمان به دو ترم تقسیم می شود. ترم پاییز که در انتهای آگوست شروع شده و تا اواسط ژانویه ادامه می یابد. ترم بهار که از اواسط ژانویه تا اوایل ژوئن ادامه دارد.

طول دوره کارشناسی در آلمان

معمولاً دوره کارشناسی در کشور آلمان  حداقل ۳ سال به طول می انجامد. تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های آلمان عموما به زبان آلمانی و دربرخی از رشته ها ، به زبان انگلیسی است. برای پذیرش در این دوره نیاز به مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و همین طور ریز نمرات است.

یادگیری زبان آلمانی (Learn the German Language)

اکثر دوره های لیسانس در کشور آلمان به زبان آلمانی ارائه می شوند. بنابراین ، ارائه مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان ، الزامی است. سطح زبان مورد نیاز ، با توجه به هر دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. برای مثال ، سطح زبان C2 از موسسه زبان آلمانی گوته ، توسط اکثر دانشگاه های آلمان مورد قبول است.

در برخی از موارد ، این امکان وجود دارد که برخی از دانشگاه ها تحت شرایط خاص ، پذیرش مشروط بدون مدرک زبان داشته باشند. در این حالت ، شما می بایست دوره های زبان آلمانی را قبل از شروع تحصیلات خود ، بگذرانید. با این حال ، پیشنهاد می شود به منظور جلوگیری از تاخیر شروع تحصیل ، مدرک زبان آلمانی خود را قبل از ارسال درخواست پذیرش آماده کنید.

هزینه تحصیل و بورسیه (Fees & Funding)

هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان برای دانشجویان خارجی رایگان است. دانشجویان بین المللی می بایست هزینه های دیگری نظیر اجاره منزل، خورد و خوراک و غیره را نیز پرداخت نمایند. هزینه های مربوط به کتاب و جزوه نیز متغیر بوده و متناسب با هر دانشگاه متفاوت بوده ولی به طور معمول ۷۵ یورو خواهد بود. هزینه زندگی نیز برای یک دانشجوی خارجی در کشور آلمان با توجه به شهر محل اقامت دانشجو ، متفاوت خواهد بود.