کشور آمریکا همواره در ذهن مهاجران کشوری با هزینه های بالا تحصیل و زندگی است. مهم ترین دغدغه مهاجرت برای افراد ،تامین هزینه ها در کشور مقصد است. پس لازم است قبل از مهاجرت راجب هزینه های دانشگاه و زندگی اطلاعات کافی داشته باشید. زندگی در کشور آمریکا به علت وجود امکانات تحصیلی فوق العاده، امکانات رفاهی ، وضعیت اقتصادی بسیار خوب ، پایین بودن نرخ بیکاری ، امکان پیشرفت کاری با وجود شرکت ها و سازمان های معتبر ، همواره برای دانشجویان یک فرصت تلقی می شود. اما برای استفاده از این فرصت باید برای تامین هزینه های مربوط به دانشگاه و زندگی برنامه ریزی کنید. لازم به ذکر است در مقابل هزینه های بالای زندگی در کشور آمریکا درآمدها نیز بالا می باشد و در صورت کار دانشجویی هزینه ها کاهش می یابد ،پس از تحصیل نیز در صورتی که بتوانید در کمپانی های بزرگ کشور آمریکا مشغول به کار شوید ، از لحاظ جایگاه اجتماعی و میزان درآمد آینده تضمین شده دارید. در این مقاله هزینه های تحصیل در آمریکا را به صورت کلی شرح داده ایم. برای دریافت اطلاعات بیشتر ادامه مقاله را مطالعه فرمایید.

شرایط عمومی تحصیل در آمریکا

شما برای تحصیل در آمریکا باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و مدرک زبان دریافت کنید. کشور آمریکا مدارک آیلتس ، تافل ودولینگو را قبول می کند. بسته به مقطع مورد نظر باید مدارکی از قبیل سوابق تحصیلی ، رزومه کاری ، مقالات پژوهشی و انگیزه نامه ارائه دهید. دانشگاه های مختلف در هر کشوری برای پذیرش دانشجو شرایطی تعریف می کنند .این شرایط شامل سن، حداقل معدل ، نمره زبان ، آزمون های ورودی دانشگاه  و یا آزمون هایی مانند GRE و GMAT می شود. پس بسته به شرایط دانشجو و شرایط دانشگاه انتخاب بهترین گزینه برای اپلای کردن کار یک متخصص در امور مهاجرتی است. مجموعه مهاجرتی پارس رادین با بررسی شرایط دانشجو بهترین دانشگاه با پایین ترین درصد ریجکتی را پیشنهاد می دهد و سالانه برای دانشجویان بسیاری از دانشگاه های برتر آمریکا پذیرش تحصیلی می گیرد.

هزینه های عمومی تحصیل در آمریکا

هزینه های تحصیل در کشور آمریکا به دو دسته تقسیم می شوند:

دسته اول (هزینه های جانبی اجباری) : هزینه های جانبی که برای انجام روند پرونده شما و دریافت ویزای تحصیلی الزامی است به شرح زیر می باشد:

  • هزینه آزمون زبان
  • هزینه آزمون های (GMAT,GRE,SAT,LSAT,….)برای دریافت پذیرش از دانشگاه های امریکا
  • هزینه ترجمه مدارک پذیرش و ویزا = با توجه به حجم مدارک متقاضی حدود 30 الی 120 دلار امریکا
  • هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه ها = به ازای هر دانشگاه حدود 100 الی 150 دلار امریکا
  • هزینه تحصیل در دانشگاه های امریکا = با توجه به مقطع، رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر شما این هزینه ها متفاوت خواهد بود. و اگر دانشجو موفق به دریافت بورسیه تحصیلی امریکا شود این هزینه به کل حذف خواهد شد. همچنین تحصیل در برخی رشته ها هزینه هایی بسیار بیشتر و یا کمتر از اعداد اعلام شده در زیر خواهند داشت.
  • هزینه اپلیکیشن فی سفارت امریکا برای صدور ویزای تحصیلی = 190 دلار امریکا

 بیشتر  بدانید