بسیاری از افراد از هدف مهاجرت خود به علت آماده نبودن مدرک زبان، نداشتن سوابق تحصیلی درخشان و بالا بودن هزینه های تحصیل و زندگی در کشورهای اتحادیه اروپا منصرف می شوند. کشور مجارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که دارای دانشگاه های معتبر است و شرایطی را برای کاستن این دغدغه ها و امکان مهاجرت فراهم کرده است.در صورتی که می خواهید با شرایط آسان و هزینه های بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا مهاجرت کنید مقاله را مطالعه فرمایید.

مزایای تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان به علت مزایای بسیار زیادی که دارد در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است.در ادامه به مزایای تحصیل در کشور مجارستان می پردازیم:

·      در کشور مجارستان امکانات آموزشی کیفیت بالایی دارد و مدرک فارغ التحصیلی این کشور در تمام جهان اعتبار دارد.

·      تحصیل و زندگی در کشور مجارستان نسبت به سایر کشورها مقرون به صرفه تر است.

·      اجازه کار حین تحصیل20 ساعت در هفته و حتی در تعطیلات رسمی امکان کار به صورت تمام وقت وجود دارد.

·      امکان اشتغال به کار برای دانشجویانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند.

·      دانشگاه های کشور مجارستان امکانات تحصیلی فوق العاده ای دارند و شما با راحت ترین شرایط از دانشگاه هایی با سطح بین المللی استفاده می کنید.

·      قابل قبول بودن مدرک تحصیلی مجارستان در ایران

·      با مهاجرت تحصیلی به مجارستان امکان سفر کردن به کل کشورهای حوزه شنگن را دارید.

·      برخورداری از حقوق و مزایا در حد شهروندان مجاری

·      بیمه درمانی، خدمات ورزشی و اینترنتی مخصوص دانشجویان

·      در صورت داشتن سوابق تحصیلی درخشان استفاده از بورسیه تحصیلی مجارستان

·      امکان ادامه تحصیل در تمامی رشته ها، به زبان انگلیسی وجود دارد .

·      دانشجویان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

مزایای تحصیل در رشته پزشکی

به طور کلی تحصیل در رشته پزشکی آرزوی بسیاری از افراد است. شرایط سخت تحصیل در این رشته موجب شده است که افراد زیادی از آرزوی خود دست بکشند. خوشبختانه کشور مجارستان شرایط آسانی برای تحصیل در این رشته در نظر گرفته است تا آرزوی بسیاری از افراد به حقیقت بپیوندد. برای تحصیل در رشته پزشکی مجارستان یکسال دوره کالج برگزار می شود. که این دوره پیش تحصیل در رشته پزشکی (Pre-medical) نامیده می شود. در این کالج، علاوه بر تحصیل در رشته های زیست، شیمی و ...، زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان ارائه می گردد. این امر به آماده شدن برای موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه ها کمک می کند و تحصیل در رشته پزشکی را آسان می کند.