دریافت ویزای تحصیلی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و زندگی در شرایط اجتماعی مطلوب ، هدف بسیاری از افراد است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا معمولا شرایط ویژه ای برای پذیرش دانشجو در نظر می گیرند،که سبب می شود افراد زیادی از مهاجرت تحصیلی به اروپا منصرف شوند ، اما در سال های اخیر کشور مجارستان با شرایط آسانی که برای تحصیل در نظر گرفته، دانشجویان بسیاری را از سراسر دنیا می پذیرد. برای اینکه از دانشگاه های مجارستان پذیرش بگیرید و سپس ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت کنید، لازم است که مدارک را به درستی جمع آوری کنید . هر دانشگاه برای پذیرش دانشجو شرایط ویژه ای دارد و به نسبت همان شرایط باید مدارک را ارائه دهید. در ادامه مقاله مدارک لازم برای تحصیل در مقاطع مختلف را شرح می دهیم

شرایط عمومی تحصیل در مجارستان

برای تحصیل در کشور مجارستان خوشبختانه شرایط سخت گیرانه ای وجود ندارد. در صورتی که دانشجو مدرک زبان نداشته باشد. کشور مجارستان کالج های دوره زبان انگلیسی ، فرانسوی، آلمانی و مجاری برگزار می کند، که در صورت نیاز ، دانشجو در این دوره ها شرکت می کند و پس از آن از دانشگاه های مجارستان پذیرش می گیرد. . به طور کلی برای تحصیل در کشور مجارستان در هر مقطع تحصیلی ، شرایط سنی تعریف می شود که به نسبت کشورهای دیگر امکان  تحصیل در سنین بالاتر را نیز فراهم می کند. از دیگر شرایط مهاجرت به این کشور ، ارائه تمکن مالی است.به طور کلی شرایط ویژه و سختی برای ویزای تحصیلی مجارستان وجود ندارد و به راحتی می توانید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز تحصیل در کالج دوره زبان

دوره های زبان در کشور مجارستان به زبان انگلیسی، فرانسوی، مجاری و  آلمانی ارائه می شود . محدودیت سنی برای شرکت در دوره های زبان تا ۳۸ سال است. شما می توانید از طریق دوره های زبان به راحتی ویزای تحصیلی کشور مجارستان را دریافت کنید.مدارک مورد نیاز برای دوره های کالج زبان به شرح زیر می باشد.

 

مدارک شناسایی

پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار

عکس

گواهی عدم سوء پیشینه

گواهی تمکن مالی

حداقل مدرک دیپلم (برای افراد زیر ۳۰ سال)

حداقل مدرک کارشناسی ( برای افراد ۳۰ تا ۳۵ سال)

حداقل مدرک کارشناسی ارشد ( برای افراد ۳۵ تا ۳۸ سال)

 

مدارک مورد نیاز مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی در کشور مجارستان بین ۳ تا ۴ سال است . طول دوره تحصیلی بستگی به رشته مورد نظر دارد. تا سن سی سالگی می توان برای مقطع کارشناسی در کشور مجارستان اقدام کرد . رشته ها به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می شوند. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع به شرح زیر می باشد:

 

مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات

مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات

مدرک دوره یک ساله کالج

رزومه تحصیلی و پژوهشی

انگیزه نامه

 بیشتر بخوانید