هزینه تحصیل دندانپزشکی ایتالیا

 

تحصیل در رشته دندانپزشکی ارزوی بسیاری از افراد می باشد. در کشور ما تعداد زیادی از افراد از کودکی رویای پزشک شدن را در سر دارند. علاوه بر آن همواره آرزوی تحصیل در کشورهای اروپایی و سپس دریافت اقامت دائم کشورهای اتحادیه اروپا هدف بسیاری از انهاست. هزینه های تحصیل در دانشگاه های بین المللی خارج از ایران و در رشته پزشکی و دندان پزشکی بسیار بالا می باشد . دانشجویان برای اینکه بتوانند در این رشته تحصیل کنند باید دارای سوابق تحصیلی بسیار ممتاز باشند. اما خوشبختانه در کشور ایتالیا شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به گونه ای است که سوابق تحصیلی شما حائز اهمیت نمی باشد و فقط شما باید در آزمون آیمت که آزمون ورودی به رشته های پزشکی در این کشور است، نمره قابل قبول دریافت کنید. علاوه بر آن هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی به نسبت سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است و حتی به دانشجویان بورس تحصیلی نیز اهدا می شود.

بورسیه تحصیلی کشور ایتالیا

تحصیل در ایتالیا پلی به سوی موفقیت تحصیلی با کمترین هزینه و آسان ترین شرایط است.کشور ایتالیا سالانه برای دانشجویان بورسیه تحصیلی استانی در نظر می گیرد.دانشجویان بین المللی برای دریافت بورسیه تحصیلی از هرکجای دنیا می بایست سوابق تحصیلی خوب و رزومه مطلوب داشته باشند، اما کشور ایتالیا بدون در نظر گرفتن سوابق تحصیلی برای تسهیل کردن شرایط تحصیل در این کشور سالانه بورسیه استانی برای دانشجویانی که حتی سوابق علمی خوبی نیز ندارند، در نظر می گیرد. شما تنها با ارائه فیش حقوقی مربوط به سرپرست خانواده و اثبات اینکه توانایی مالی برای تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور را ندارید می توانید بورسیه استانی این کشور را دریافت کنید و با خیال راحت از هزینه های تحصیل در این کشور زندگی کنید.

هزینه آزمون آیمت:

هزینه شرکت کردن در آزمون آیمت 64 دلار است.این آزمون فقط یکبار در سال برای دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی و یا دندان پزشکی برگزار می شود و اعتبار آن فقط همان یکسال است.

هزینه زندگی در ایتالیا:

هزینه زندگی در ایتالیا بستگی به سبک زندگی شما، شهری که انتخاب می کنید و محل اقامت شما دارد. به طور کلی برآورد هزینه های زندگی در کشور ایتالیا 550 یورو در ماه می باشد. هزینه یک واحد مستقل 440 یورو و اگر در خوابگاه های دانشجویی ساکن شوید، هزینه ی خوابگاه بین 250 تا 350 یورو متغیر است.