همه ی ما کشور آلمان را به داشتن اقتصاد قوی، نظم و قانونمندی می شناسیم. مهاجران زیادی سالانه به علت شرایط مقرون به صرفه این کشور تصمیم به مهاجرت به کشور آلمان را می گیرند. همواره تحصیل در رشته پزشکی برای علاقه مندان به تحصیل آرزوی دوردستی بوده است. داشتن رتبه ممتاز، معدل بالا و نمره زبان بالا برای پذیرش در این رشته و هزینه های تحصیلی بسیار بالا موجب شده است که برخی از آرزوی تحصیل در این رشته دست بکشند.

کشور آلمان یکی از کشورهای توسعه یافته است که امکان تحصیل رایگان در رشته پزشکی را برای تمامی علاقه مندان در سراسر دنیا به وجود آورده است. دولت این کشور با وجود اقتصاد قوی و ارائه خدمات تحصیل رایگان به دانشجویان، اولین نگرانی در خصوص بحث مهاجرت که هزینه تحصیل است را از دوش مهاجران برمی دارد.

زندگی در آلمان، کشوری با پایین ترین نرخ تورم، پایین ترین نرخ بیکاری، وجود امکانات و مزایای بسیار بالای شهروندی، شرایط بی استرس و کم دغدغه ای را فراهم می کند، و علاوه بر رفاه و امکانات پیشرفته از همه لحاظ احساس امنیت می کنید.

به طور کلی رشته پزشکی یکی از پرهزینه ترین رشته های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. بنابراین، اگر می خواهید در رشته پزشکی تحصیل کنید و از استاندارد های بالای آموزشی کشور آلمان بهره مند شوید و آینده پس از تحصیل بسیار خوب از لحاظ ورود به بازار کار و درآمد بالا و همچنین دریافت اقامت دائم کشور آلمان را داشته باشید در ادامه اطلاعات لازم برای دریافت پذیرش در رشته پزشکی آلمان را بررسی می کنیم.

روند دریافت پذیرش تحصیلی پزشکی در آلمان به چه صورت است؟

برای اینکه بتوانید پذیرش تحصیلی در رشته پزشکی در کشور آلمان دریافت کنید دو راه وجود دارد:

• ورود مستقیم (گذراندن ۴۰ واحد درسی در دانشگاه های ایران)

در این روش ابتدا باید در کشور ایران در آزمون سراسری شرکت کنید و در رشته پزشکی و یا پرستاری در یکی از دانشگاه های دولتی ایران پذیرفته شوید. پس از گذراندن ۴۰ واحد درسی در دانشگاه ایران می توانید برای ورود مستقیم به دانشگاه های آلمان اقدام کنید و پذیرش بگیرید. بدون شک نمره واحدهای پاس شده شما و دانشگاهی که در ایران قبول شده اید، در پذیرش دانشگاه شما تاثیر خواهد داشت.

ورود غیر مستقیم (ورود به کالج)

اگر موفق به تحصیل در رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن در دانشگاه های ایران نشده اید، کشور آلمان با برگزاری دوره های آموزشی در کالج های M-COURSE به شما این امکان را می دهد که از آرزوی تحصیل در رشته پزشکی دست نکشید . معمولا طول این دوره ها هشت ماه است و به شما دروس شیمی،زیست و زبان آلمانی را تدریس می کنند