گروه آزمایشی تجربی دارای بالاترین جامعه آماری شرکت کنندگان در کنکور سراسری می باشد بطوری که سالانه حدود 400 الی 500 هزار داوطلب را به سمت خود جذب می کند. از این رو رقابت سنگینی میان متقاضیان این گروه آزمایشی وجود دارد. رقابت، بیشتر برای پذیرفته شدن در رشته های پرطرفدار مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری، مامایی و دامپزشکی می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با کنکورآباد همراه باشید.

 

تقریبا بیش از 50 درصد داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۱ را داوطلبان تجربی تشکیل میدهند. از آنجایی که بسیاری از متقاضیان گروه علوم تجربی اطلاع درستی از کنکور سراسری تجربی 1401 ندارند، به همین خاطر در ادامه به بررسی ثبت نام، شرایط ثبت نام، منابع، دروس عمومی و دروس اختصاصی و ضرایب و زیر گروه های آن، بررسی سوالات و برنامه ریزی کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۱ پرداخته ایم.همچنین یکم لغایت چهارم اسفند ماه به ثبت نام مجدد کنکور تجربی اتختصاص داده شده و شاهد ثبت نام این ماراتن سنگین در زمان های اعلام شده از طریق وب سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org بودیم.علیرغم اطلاع رسانی های انجام گرفته از سوی سازمان سنجش، هر ساله تعدادی از داوطلبان موفق به انجام فرایند ثبت نام در کنکور سراسری نمی شوند ، بنابراین سازمان سنجش چند روزی زمان ثبت نام را تمدید می کند تا جاماندگان از ثبت نام بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند. سال گذشته 10 لغایت 16 اسفند ماه به ثبت نام جاماندگان کنکور سراسری اختصاص یافت به محض مشخص شدن زمان ثبت نام جاماندگان ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ مهلت در نظر گرفته شده، اطلاع رسانی می گردد.

 

برای ثبت نام کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۱، ابتدا باید شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در این آزمون بررسی شود زیرا تنها داوطلبانی که شرایط عمومی و اختصاصی ذکر شده را داشته باشند، می توانند در کنکور تجربی 1401 شرکت نمایند. شرایط عمومی شامل عقیده به نظام جمهوری اسلامی و ادیان مصرحه در قانون اساسی است. اما مهم ترین قسمت شرایط اختصاصی کنکور تجربی است که از مهم ترین آن ها می توان به دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی اشاره کرد.