یکی از بهترین روش‌ های تبلیغات خدمات و کسب‌وکار برای نمایش آن‌ها به کاربران در فضای مجازی، تبلیغات توسط اپلیکیشن‌ ها می‌باشد. تبلیغات نصب اپلیکیشن نوعی از تبلیغات دیجیتال است که در این روش از تبلیغات، در ازای هر نصب اپلیکیشن و یا کلیک بر روی آن، هزینه‌ای پرداخت می‌شود. به زبان ساده‌تر تبلیغات نصب اپلیکیشن یا CPI (COST PER INSTALL) به نوعی از تبلیغات گفته می‌شود که در این روش فرد تبلیغ دهنده به‌ ازای هر نصب کامل اپلیکیشن خود که نوعی تبلیغات دیجیتال است، مبلغی را به آژانس تبلیغاتی مذکور پرداخت می‌کند. در این بخش نصب کامل اپلیکیشن توسط کاربر به این منظور است که کاربر بر روی اپلیکیشن کلیک کرده، آن را دانلود و نصب کرده و برنامه را برای اولین‌بار باز می‌کند.

به این نکته نیز باید توجه داشت که چون تبلیغات نصب اپلیکیشن تنها در ازای گرفتن نتیجه هزینه‌ای را پرداخت می‌کند، بنابراین روشی بسیار مقرون‌ به‌ صرفه برای تبلیغ‌کنندگان در میان روش‌ های تبلیغات دیجیتال می‌باشد.

تبلیغات در اپلیکیشن به‌خصوص در اپلیکیشن‌های موبایل این فرصت را برای تبلیغ دهندگان به وجود می‌آورد که به‌ راحتی خدمات، برنامه و محتوای خود را در اختیار کاربران به‌ صورت رایگان قرار داده و از این راه درآمد خود را نیز بتوانند کسب کنند.

در این مقاله قصد داریم تا با چگونگی تبلیغات نصب اپلیکیشن آشنا شده و مزایای استفاده از آن را بررسی کنیم. پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

نحوه انجام تبلیغات در اپلیکیشن

اگر بخواهیم به‌طور کاملاً خلاصه نحوه انجام تبلیغات در اپلیکیشن را بیان کنیم، باید بگوییم که این تبلیغ توسط فرد تبلیغ‌ کننده در شبکه‌هایی که تبلیغاتی هستند درخواست‌ شده و سپس با به‌کارگیری اپلیکیشن‌های متفاوت که جزئی از ناشران این شبکه‌ها می‌باشند، این تبلیغ به توسعه‌ دهندگان وصل شده و پس‌ از آن تبلیغاتی که در شبکه قرار گرفته‌اند با رعایت الگوریتم‌های خاصی برای کاربران دنیای مجازی به نمایش گذاشته می‌شود. تبلیغ‌کنندگان یا به‌ عبارتی صاحبان اپلیکیشن‌ ها پس‌ از ثبت ‌نام و قرارگیری در این شبکه‌ها، برنامه‌ها و محتواهای خود را در اپ مربوط به خود فعال کرده تا این تبلیغ بتواند درون تبلیغات درون شبکه‌ای که دارای اپ های مشابه با تبلیغات فرد هستند قرار گرفته و آن‌ها نمایش داده شود. به این نکته نیز باید توجه داشت که این شبکه‌های تبلیغاتی می‌توانند به‌طور هم‌زمان تبلیغات خود را به هزاران کاربر و در هزاران اپلیکیشن به‌طور هدفمند نشان دهند.

تبلیغات افزایش نصب اپلیکیشن

راه ‌ها و روش‌ های متفاوتی جهت تبلیغات افزایش نصب اپلیکیشن وجود دارند. یکی از این روش‌ها بهینه‌سازی اپ استور و یا  ASO می‌باشد. از روش‌ های دیگر می‌توان به حضور دائمی و فعال در شبکه‌های اجتماعی و همچنین تحلیل رقبا اشاره کرد که در این میان یکی از مهم‌ترین تبلیغات افزایش نصب اپلیکیشن، تبلیغات درون شبکه‌ای می‌باشد. در این روش از تبلیغات افزایش نصب اپلیکیشن، اپلیکیشن به کاربران و افرادی نمایش داده می‌شود که خود در حال استفاده از اپلیکیشنی بوده و احتمال اینکه اپلیکیشن دیگری را نصب نمایند بسیار بالا می‌باشد.

یکی دیگر از روش‌ های مهم تبلیغات نصب اپلیکیشن، استفاده از پلتفرم گوگل ادز است‌. این پلتفرم برای تبلیغ‌کنندگان این شرایط را ایجاد می‌کند که از کمپین سرچ استفاده کرده و تبلیغات خود را به صفحات اول نتایج جستجو در گوگل منتقل کنند. همچنین گوگل ادز علاوه‌بر کمپین سرچ، امکان کمپین (Display  تبلیغات در سایت‌ های همکار گوگل)، کمپین نصب App (افزایش نصب اپلیکیشن) و همچنین کمپین (video تبلیغات در یوتیوب) را دارا بوده که به این نوع از کمپین‌های تبلیغاتی، کمپین universal app گفته می‌شود.

مزایای تبلیغات نصب اپلیکیشن

  • شبکه تبلیغاتی گسترده و متنوع
  • صرف هزینه کم
  • دریافت ظرفیت تعداد بالا در نصب
  • فرمت‌های متنوع تبلیغات
  • همکاری با ترکر های باکیفیت جهت گزارش‌گیری دقیق
  • بهینه‌سازی تبلیغات با توجه به مخاطبان هدف
  • امکان تبلیغات در فضاهای تبلیغاتی بین‌المللی و داخلی

تعرفه تبلیغات نصب اپلیکیشن

تبلیغات نصب اپلیکیشن یا همان CPI در گوگل پلی توسط آژانس ها تبلیغاتی مختلف صورت‌گرفته و ازاین‌رو دارای تعرفه‌های متفاوتی بوده و نمی‌توان هزینه مشخصی را برای آن در نظر گرفت. عواملی چون فعالیت اپلیکیشن، هدف‌گیری بازار نیچ، تعداد کاربران فعلی و غیره در تعیین تعرفه تبلیغات نصب اپلیکیشن تاثیر داشته و رقمی با توافق میان آژانس تبلیغاتی و صاحب اپلیکیشن به‌عنوان هر هزینه نصب توسط کاربر به آژانس تبلیغاتی پرداخت می‌شود.

آژانس تبلیغاتی فامین ادز، یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت‌های تبلیغات دیجیتال بوده و انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ همچون تبلیغ در گوگل، بهینه‌سازی سایت، تبلیغ افزایش نصب اپلیکیشن، سئو، طراحی سایت و غیره را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

شما عزیزان می‌توانید تبلیغات خود را با پرداخت مناسب‌ترین و مقرون‌ به‌ صرفه‌ترین هزینه به آژانس تبلیغاتی فامین ادز سپرده و در مدت کوتاهی نتیجه‌ای فوق‌العاده و پر سود را دریافت نمایید. جهت برقراری ارتباط با شرکت فامین ادز، می‌توانید با این مجموعه تماس گرفته و با کارشناسان آن در ارتباط باشید.